Tatra Running Team

Z nami wzbijesz się na wyższy poziom

O nas

Team – nasi instruktorzy biegania po górach

Dzięki Tatra Running Camps bieganie, uprawianie skiturów oraz świadome podnoszenie poziomu sportowego staje się efektywniejsze i bardziej przystępne. Na co dzień jesteśmy czynnymi instruktorami biegania w Tatrach, którzy połączyli pasje, wiedzę i wieloletnie doświadczenie po to, aby pomóc naszym podopiecznym osiągać maksimum ich możliwości sportowych i górskich. Mamy na swoim koncie ponad dziesięć lat doświadczenia w organizacji obozów biegowych i skiturowych, a spod naszych skrzydeł wyszły setki uczestników zadowolonych zdobytą wiedzą i poprawą wyników.

Instruktorzy biegania po górach

Kluczem do sukcesu naszych obozów jest to, że są one prowadzone przez wyczynowych zawodników z wieloletnim stażem i osiągnięciami, startujących w różnych dyscyplinach wytrzymałościowych (zarówno w biegach długich, ultra, górskich, jak i w triathlonie i skialpinizmie). Jesteśmy zgranym zespołem instruktorów biegania po górach, którzy w Zakopanem czy najpiękniejszych rejonach Kaukazu od lat organizują atrakcyjne mini obozy. Lubimy pracować z kameralną liczbą maks. kilkunastu uczestników, by móc dawać im maksimum zindywidualizowanych wskazówek. Mamy nie tylko doświadczenie praktyczne jako sportowcy, ale przede wszystkim umiejętność dzielenia się swoją wiedzą z amatorami, a przy tym pasję do biegania i trenowania.

Eko

Edukacja ekologiczna

Bardzo ważnym elementem naszej misji jest edukacja ekologiczna obozowiczów. Zależy nam na tym, żeby, przebywając i trenując na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, byli oni wrażliwi na florę i faunę Tatr i świadomi wpływu, jaki ich obecność wywiera na środowisko przyrodnicze naszych najpiękniejszych gór. Jako instruktorzy biegania po górach zachęcamy zarówno do odpowiedzialnego czerpania radości z otaczającej przyrody, jak i świadomego poznawania lokalnych ścieżek. Dlatego w programie każdego z naszych obozów biegowych znajdują się warsztaty ekologiczne, prowadzone przez pracowników naukowych Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Dla Ciebie

Dzielimy się pasją

Bez względu na to, czy jesteś wyczynowcem, czy początkującym biegaczem i bez względu na to, czy biegi górskie są dla Ciebie celem samym w sobie – sprawdź naszą ofertę. Masz ochotę spróbować czegoś nowego – poznać Tatry inaczej niż większość turystów i, dosłownie – wbiec na wysoki poziom? Nasze obozy wysokościowe od lat prowadzone przez instruktorów skitury i biegania w górach są stworzone właśnie dla Ciebie!

Celem, do którego sami nieustannie dążymy, jest profesjonalizm i pasja. Tym chcemy podzielić się także z Tobą.

Trenerzy

Podczas swoich karier sportowych zdobyliśmy niejeden szczyt. Teraz chcemy swoim doświadczeniem podzielić się z Wami. W Tatra Running każdy wykwalifikowany instruktor biegania w górach zapewni Ci profesjonalne wsparcie w osiąganiu małych i dużych celów. Tworzymy przyjazne środowisko, w którym każdy uczestnik może poczuć się częścią czegoś większego.

Skitouring dla miłośników zimowych sportów

Skitouring to atrakcyjne połączenie górskiej turystyki zimowej z narciarstwem. Odległości pokonujemy na nartach biegowych oraz pieszo, eksplorując wyjątkowo atrakcyjne i nierzadko wymagające obszary. Jako instruktorzy skitury zadbamy, aby wspólna wyprawa pozwoliła uczestnikom na satysfakcjonujący trening połączony z odkrywaniem najpiękniejszych miejsc i uroków górskich. Trasa wymaga przygotowania fizycznego, umiejętności narciarskich i znajomości zasad bezpieczeństwa. Dlatego w Tatra Running podzielimy się wskazówkami i praktyczną wiedzą o efektywnym przemierzaniu tras.

Cześć, jestem

Magda Derezińska-Osiecka

Jej żywioł to połączenie gór i dyscyplin wytrzymałościowych. W butach biegowych, na na nartach, czy w rakach pokonała w życiu ogromne przewyższenia, zostając v-ce Mistrzynią Świata, brązową medalistką Pucharu Świata, Mistrzynią Europy Środkowej, wielokrotną Mistrzynią Polski w skilapinizmie, Młodzieżową Mistrzynią Polski w Biegach górskich, oraz stając na wierzchołkach takich jak Pik Lenina (7134m.), Pico Orizaba (5700m.), Mt.Aragac (4095m.). W 2012 zajęła 7-me, najlepsze jak dotąd miejsce Polaków w najtrudniejszych zawodach skilapinistycznych na świecie – Pierra Menta w Alpach. Tatry to jej dom, po którym oprowadza jako przewodnik tatrzański. W Tatra Running odpowiada za trasy, technikę biegu w terenie oraz zajmuje się prowadzeniem szkoleń i wyjazdów skiturowych. Prywatnie żona Kuby i mama trójki dzieci.

Cześć, jestem

Kuba Osiecki

Instruktor PZLA, w przeszłosci zawodnik startujący na średnich i długich dystansach (Vactra Włocławek, KS Cracovia), od 15 lat eksploruje Tatry i Kaukaz. Z wykształcenia historyk, doktor armenistyki i pracownik Polskiej Akademii Umiejętnosci w Krakowie. Organizator obozów cyklu Tatra Running Adventure. Prywatnie mąż Magdaleny Derezińskiej :).

Cześć, jestem

Kuba Wiśniewski

Bieganie nie ma przed nim żadnych tajemnic. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów oraz trenerem lekkiej atletyki. Po górach, na przełaj, po ulicy lub na bieżni – trenował już w różnych zakątkach świata. W parze z Przemkiem Sobczykiem ustanowił rekord Biegu Rzeźnika. Jest organizatorem największych w Polsce imprez biegowych, komentatorem i dziennikarzem sportowym, m.in. redaktorem miesięcznika Runner’s World oraz redaktorem naczelnym bieganie.pl. W przeszłości był współtwórcą programów biegowych Nike. W Tatra Running zajmuje się treningiem wytrzymałościowym, szybkościowym oraz techniką biegu.

Cześć, jestem

Mariusz Giżyński

Zawsze gotowy do biegu, o którym wie prawie wszystko. Człowiek o żelaznej kondycji i dużym doświadczeniu trenerskim oraz organizatorskim. Jest 13-krotnym medalistą Mistrzostw Polski i uczestnikiem Mistrzostw Europy w maratonie. Propagator zdrowego trybu życia i racjonalnego treningu… w ciągłym biegu. Współorganizator ogólnopolskiego programu Ścieżek Biegowych oraz Ambasador Nike. Podczas naszych obozów udziela indywidualnych konsultacji trenerskich.

Cześć, jestem

Ania Figura

Przewodnik Tatrzański, Instruktorka Narciarstwa. Mistrzyni Świata i Europy w narciarstwie wysokogórskim w sprincie, wielokrotna medalistka Pucharu Świata oraz Mistrzostw Polski. W naszym teamie odpowiada za obozy skiturowe. Autorka jedynego w Polsce, kompleksowego przewodnika skiturowego „Skitury”. Od dziecka związana z ukochanymi Tatrami, w których miała szczęście wychowywać się i dorastać. Pasjonatka gór i wszelkich aktywności z nimi związanymi. Biegaczka górska, zwyciężczyni Biegu Ultra Granią Tatr 2015 oraz ekstremalnego biegu Elbrus Race. Ustanowiła kobiecy rekord wejścia na Mont Blanc 4810 m n.p.m. – 5 godz. 17 min.