Tatra Running Team

Z nami wzbijesz się na wyższy poziom

O nas

Team

Dzięki Tatra Running Camps bieganie, uprawianie skiturów oraz świadome podnoszenie poziomu sportowego staje się efektywniejsze i bardziej przystępne. Połączyliśmy nasze pasje, wiedzę i wieloletnie doświadczenie po to, aby pomóc naszym podopiecznym osiągać maksimum ich możliwości sportowych i górskich. Mamy na swoim koncie ponad dziesięć lat doświadczenia w organizacji obozów biegowych i skiturowych, a spod naszych skrzydeł wyszły setki uczestników zadowolonych zdobytą wiedzą i poprawą wyników.

Kluczem do sukcesu naszych obozów jest to, że są one prowadzone są przez wyczynowych zawodników z wieloletnim stażem i osiągnięciami, startujących w różnych dyscyplinach wytrzymałościowych (zarówno w biegach długich, ultra, górskich, jak i w triathlonie i skialpinizmie). Lubimy pracować z kameralną liczbą maks. kilkunastu uczestników, by móc dawać im maksimum zindywidualizowanych wskazówek. Mamy nie tylko doświadczenie praktyczne jako sportowcy, ale przeze wszystkim umiejętność dzielenia się swoją wiedzą z amatorami, a przy tym pasję do biegania i trenowania.

Eko

Edukacja ekologiczna

Bardzo ważnym elementem naszej misji jest edukacja ekologiczna obozowiczów. Zależy nam na tym, żeby, przebywając i trenując na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, byli oni wrażliwi na florę i faunę Tatr i świadomi wpływu, jaki ich obecność wywiera na środowisko przyrodnicze naszych najpiękniejszych gór.

Dlatego też w programie każdego z naszych obozów biegowych znajdują się warsztaty ekologiczne, prowadzone przez pracowników naukowych Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Dla Ciebie

Dzielimy się pasją

Bez względu na to, czy jesteś wyczynowcem, czy początkującym biegaczem i bez względu na to, czy biegi górskie są dla Ciebie celem samym w sobie – sprawdź naszą ofertę. Masz ochotę spróbować czegoś nowego – poznać Tatry inaczej niż większość turystów i, dosłownie – wbiec na wysoki poziom? Nasze obozy wysokościowe są stworzone właśnie dla Ciebie!

Celem, do którego sami nieustannie dążymy, jest profesjonalizm i pasja. Tym chcemy podzielić się także z Tobą.

Trenerzy

Podczas swoich karier sportowych zdobyliśmy niejeden szczyt. Teraz chcemy swoim doświadczeniem podzielić się z Wami.

Cześć, jestem

Magda Derezińska-Osiecka

Jej żywioł to połączenie gór i dyscyplin wytrzymałościowych. W butach biegowych, na na nartach, czy w rakach pokonała w życiu ogromne przewyższenia, zostając v-ce Mistrzynią Świata, brązową medalistką Pucharu Świata, Mistrzynią Europy Środkowej, wielokrotną Mistrzynią Polski w skilapinizmie, Młodzieżową Mistrzynią Polski w Biegach górskich, oraz stając na wierzchołkach takich jak Pik Lenina (7134m.), Pico Orizaba (5700m.), Mt.Aragac (4095m.). W 2012 zajęła 7-me, najlepsze jak dotąd miejsce Polaków w najtrudniejszych zawodach skilapinistycznych na świecie – Pierra Menta w Alpach. Tatry to jej dom, po którym oprowadza jako przewodnik tatrzański. W Tatra Running odpowiada za trasy, technikę biegu w terenie oraz zajmuje się prowadzeniem szkoleń i wyjazdów skiturowych. Prywatnie żona Kuby i mama trójki dzieci.

Cześć, jestem

Kuba Osiecki

Instruktor PZLA, w przeszłosci zawodnik startujący na średnich i długich dystansach (Vactra Włocławek, KS Cracovia), od 15 lat eksploruje Tatry i Kaukaz. Z wykształcenia historyk, doktor armenistyki i pracownik Polskiej Akademii Umiejętnosci w Krakowie. Organizator obozów cyklu Tatra Running Adventure. Prywatnie mąż Magdaleny Derezińskiej :).

Cześć, jestem

Kuba Wiśniewski

Bieganie nie ma przed nim żadnych tajemnic. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów oraz trenerem lekkiej atletyki. Po górach, na przełaj, po ulicy lub na bieżni – trenował już w różnych zakątkach świata. W parze z Przemkiem Sobczykiem ustanowił rekord Biegu Rzeźnika. Jest organizatorem największych w Polsce imprez biegowych, komentatorem i dziennikarzem sportowym, m.in. redaktorem miesięcznika Runner’s World oraz redaktorem naczelnym bieganie.pl. W przeszłości był współtwórcą programów biegowych Nike. W Tatra Running zajmuje się treningiem wytrzymałościowym, szybkościowym oraz techniką biegu.

Cześć, jestem

Mariusz Giżyński

Zawsze gotowy do biegu, o którym wie prawie wszystko. Człowiek o żelaznej kondycji i dużym doświadczeniu trenerskim oraz organizatorskim. Jest 13-krotnym medalistą Mistrzostw Polski i uczestnikiem Mistrzostw Europy w maratonie. Propagator zdrowego trybu życia i racjonalnego treningu… w ciągłym biegu. Współorganizator ogólnopolskiego programu Ścieżek Biegowych oraz Ambasador Nike. Podczas naszych obozów udziela indywidualnych konsultacji trenerskich.

Cześć, jestem

Ania Figura

Przewodnik Tatrzański, Instruktor Narciarstwa. Mistrzyni Świata i Europy w narciarstwie wysokogórskim w sprincie, wielokrotna medalistka Pucharu Świata oraz Mistrzostw Polski. Od dziecka związana z ukochanymi Tatrami, w których miała szczęście wychowywać się i dorastać. Pasjonatka gór i wszelkich aktywności z nimi związanymi. Biegaczka górska, zwyciężczyni Biegu Ultra Granią Tatr 2015 oraz ekstremalnego biegu Elbrus Race. Ustanowiła kobiecy rekord wejścia na Mont Blanc 4810 m n.p.m. – 5 godz. 17 min.

Cześć, jestem

Łukasz Kosut

Wysokogórski przewodnik tatrzański II klasy, ratownik TOPR, dziennikarz. Od kilkunastu lat mieszka pod Tatrami, ma wieloletnie doświadczenie w pracy przewodnickiej w Tatrach. Jego pasją jest wspinanie oraz skitury. Latem najczęściej można go spotkać w okolicach Morskiego Oka, często na Mnichu (choć niekoniecznie na najłatwiejszej na niego drodze) oraz w skałkach, gdzie szkoli nowych adeptów wspinania i doskonali umiejętności swych tatrzańskich podopiecznych. W zimowych Tatrach najbardziej lubi pracę na skiturach – prowadząc szkolenia i wycieczki. Poza Tatrami skiturowy ślad zakładał też w Austrii, Szwajcarii i Gruzji. Góry nie muszą być dla niego ani wysokie, ani trudne – wielkim sentymentem darzy Bieszczady i Beskid Niski, ich krajobrazy, klimat wędrówek, w połączeniu ze skomplikowaną historią, sprawiły, że to tam skończył swój pierwszy przewodnicki kurs, robiąc go w Studenckim Kole Przewodników Beskidzkich w Lublinie.