event 24 czerwca – 1 lipca 2023
trending_up Adventure
2350 zł
location_on Tatry

Obóz sportowo-przyrodniczy dla dzieci 8-10 lat

Już dziewiąty rok z kolei zapraszamy serdecznie na wyjątkowy Tatra Running Kids Camp! Dedykujemy go wszystkim dzieciom pełnym pasji, które chcą z nami pobrykać u stóp tatrzańskich turni i nauczyć się nowego spojrzenia na góry i ich przyrodę.

To nasza kameralna, limitowana oferta, co rok organizujemy tylko dwa dziecięce obozy (Kids – dla młodszych i Junior – dla starszych),  dzięki temu wkładamy w nie całe nasze serca!

Pod okiem doświadczonych sportsmenów, medalistów mistrzostw Polski w biegach i narciarstwie, przewodników tatrzańskich oraz wykwalifikowanych wychowawców kolonijnych dzieci będą mogły rozwijać swoje talenty sportowe podczas codziennych treningów (w programie wycieczki w góry i do jaskiń, zabawy sprawnościowe, marszobiegi na orientację w lesie, piłka i wiele innych) i gier interaktywnych w tatrzańskich lasach, dolinach i na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

W tym roku pokażemy dzieciom także słowacką stronę Tatr Wysokich i Bielskich (piękną dol. Kieżmarską oraz Zadnich Koperszadów).

Popołudnia poświęcone będą przeróżnym warsztatom. Artysta-rzeźbiarz Marcin Rząsa poprowadzi warsztaty rzeźby w drewnie w swojej pracowni u wylotu Doliny Strążyskiej. Zaprzyjaźniony baca w swoim szałasie pokaże nam niezwykły sposób wyrabiania oscypków i odsłoni tajniki kultury pasterskiej. Instruktor harcerstwa pokaże nam, jak fachowo rozpalić ognisko i jak przetrwać w lesie budując sobie tymczasowe schronienie.

Zakwaterowanie

Będziemy mieszkać w pięknej lokalizacji, w harcerskim ośrodku na Głodówce, skąd rozpościera się wspaniała panorama na Tatry. Do naszej dyspozycji będą łąki i las tuż nad domem, stołówka z domowym jedzeniem. Miejsce to jest świetną bazą wypadową na na szlaki tatrzańskie zarówno po polskiej, jak i po słowackiej stronie Tatr.

https://glodowka.com.pl/pl/home/

Istotnym elementem każdego naszego obozu jest uwrażliwianie dzieci na góry i przyrodę. Dlatego nie zabraknie wycieczek przyrodniczych, podczas których dzieci nauczą się np. liczyć wiek drzew oraz dowiedzą się, dlaczego limbom do życia niezbędne są niektóre gatunki ptaków. Zaprzyjaźniony pracownik naukowy Tatrzańskiego Parku Narodowego pokaże nam ekspozycję fauny Tatr i zaprezentuje przeróżne ciekawostki z życia orłów, niedźwiedzi czy kozic. Dzieci będą otoczone wykwalifikowaną kadrą opiekunów i przewodnika tatrzańskiego oraz przede wszystkim ludzi wielu pasji, którzy z radością podzielą się nimi z Waszymi dziećmi. Zapewniamy atmosferę dużego zaangażowania, empatii i troski wobec każdego dziecka oraz świetny i wartościowy czas dla dzieci. Zapraszamy pod Giewont wszystkie dzieciaki z pasją w wieku 8-10 lat.

Cena obozu zawiera

Noclegi w ośrodku na Głodówce

Jeden nocleg i posiłki w wysokogórskim schronisku w sercu Tatr Wysokich

Pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie, oprócz tego owoce i napoje na czas treningów i wycieczek)

Wstępy na obiekty sportowe COS Zakopane oraz do Tatrzańskiego Parku Narodowego

Warsztaty artystyczne w Galerii Antoniego Rząsy, przyrodnicze, harcerskie, warsztaty w bacówce

Wielofunkcyjna opaska typu buff, nagrody

Materiały plastyczne i szkoleniowe

Pełną serca i uważności opiekę wychowawców kolonijnych, przewodnika tatrzańskiego, lekarza

Ubezpieczenie NNW

Transport w obrębie Zakopanego i okolic oraz na Słowację

Kameralna liczba uczestników – maks. 20 dzieci

Podana cena nie zawiera kosztów transportu do Zakopanego. Przy odpowiedniej liczbie chętnych – zorganizujemy wspólny transport pociągiem z Warszawy oraz z Krakowa wraz z wychowawcą.

Instruktorzy


Magdalena Derezińska – Osiecka

Absolwentka Wydziału Filozoficznego UJ, psychoterapeutka. Od dzieciństwa związana ze sportem i górami, zwłaszcza z narciarstwem. Ma na swoim koncie liczne sukcesy w skialpinizmie oraz w biegach górskich. Jako członek kadry narodowej zdobyła cztery razy Mistrzostwo Polski, a także v-ce Mistrzostwo Świata w skialpinizmie. Weszła na kilka dużych gór świata, m.in. Pik Lenina w Pamirze (7123 m.n.p.m), Pico Orizaba w Meksyku (5636 m.n.p.m), Mt. Aragats w Armenii ( 4090 m.n.p.m). Jest przewodnikiem tatrzańskim i wychowawcą kolonijnym. Urodziła się w 1981 roku w Zakopanem. Jest żoną Kuby i mamą trójki dzieci – Henia, Ignacego oraz Marysi.

Jakub Osiecki

Instruktor harcerstwa, trener sportu i doktor historii. Oprócz krajów Kaukazu jego pasją jest turystyka sportowo-górska. Ma na swoim koncie wyprawy m.in. w  Alpy Japońskie oraz zdobycie takich szczytów jak Elbrus, Mt Aragats w Armenii oraz Pico Orizaba 5636m.n.p.m. w Meksyku. Prywatnie zafascynowany i zaangażowany ojciec trójki dzieci.

Magda Derezińska

Absolwentka wrocławskiej Akademii Ekonomicznej, doświadczony wychowawca kolonijny. Z urodzenia Zakopianka o góralskich korzeniach, sportsmenka – odnosiła sukcesy w narciarstwie alpejskim na poziomie krajowym (dwukrotna mistrzyni Polski juniorek, Akademicka Mistrzyni Polski),a także reprezentowała Polskę na zawodach międzynarodowych. Ostatnio jej pasją jest pływanie, ma też na swoim koncie dwa triathlony i udział w warszawskich biegach ulicznych. Bardzo lubi kontakt z dziećmi, twórcze spędzanie z nimi czasu i inspirowanie ich. Od zakończenia studiów zajmuje się współorganizowaniem spotkań, obozów, szkoleń, konferencji i koncertów dla studentów. Na co dzień obserwatorka ludzi i życia. Żona i mama trójki dzieci: Szymona, Hani i Jasia.

Jak zapisać swoje dziecko na obóz?

  • Skontaktuj się z nami pisząc na adres: contact@tatrarunning.pl . W tytule maila napisz: Obóz Kids
  • Zgodnie z informacjami podanymi w mailu zwrotnym, niezwłocznie dokonaj opłaty rezerwacyjnej 600 zł wysyłając przelew na konto:
  • 86 1050 1445 1000 0090 9778 4764 w tytule wpisując Kids+imię i nazwisko dziecka