6199 zł

Rumunia Freetour Camp

location_on Karpaty Płd, Rumunia
event 24.02-2.03.2024
trending_up Intermediate

Karpaty Południowe to jeden z tych rejonów na górskiej mapie świata, którego nie można ominąc będąc miłośnikiem skiturow! 

Zapraszamy Was na tygodniową przygodę skiturową po 2 różnych pasmach rumuńskich Karpat: Masyw Retezat oraz Góry Fogaraskie. Sześć dni porządnego skiturowania, czyli wędrowania i sunięcia w dół z przełęczy, szczytów i żlebów!

Pierwsze trzy dni spędzimy w schronisku Cheile Butii połozonym w dzikim, lesistym rejonie Gór Retezat, obejmującym najstarszy w Rumunii Park Narodowy, wpisany na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Stamtąd będziemy wyruszać na wycieczki i zjazdy pod okiem zaprzyjaźnionego rumuńskiego przewodnika IVBV. Będziemy też mieli możliwość udania się na jeden dzień do pobliskiego resortu narciarskiego na rozjazd ( opcja dla chętnych). 

Na drugą część naszej przygody, już rozgrzani skiturowo i zaaklimatyzowani, przejedziemy do najwyższego pasma Karpat Południowych, czyli w fenomenalne Góry Fogaraskie; znane z dzikości, surowego klimatu i alpejskich formacji. Kolejką górską wjedziemy na wysokość 2034m n.p.m., gdzie zamieszkamy w wysokogórskim pensjonacie nad polodowcowym jeziorem Balea. 

Start na wycieczki z poziomu naszego pensjonatu pozwoli nam od razu wkraczać w wysokogórski świat pełen strzelistych szczytów, żlebów i grani. My już nie możemy się doczekać tych przeżyć! 

Ten camp to świetna propozycja dla miłośników widokowego skitourowania, którym niestraszne są długie zjazdy w stylu “big mountain”.

Przez wszystkie dni jeździmy z zaprzyjaźnionym lokalnym przewodnikiem, który dostosowuje program wycieczek odpowiednio do panujących warunków pogodowo-śniegowych i możliwości uczestników wyjazdu.

Co w cenie?

 • zakwaterowanie: 7 noclegów dwu-i trzy- i czteroosobowych apartamentach/pokojach (3 nad wysokogórskim jeziorem Balea Lake i 4 w osadzie turystycznej Cheile Butii)
 • pełny 6-dniowy program wycieczek i szkoleń
 • pyszne bałkańskie śniadania
 • opiekę wykwalifikowanych rumuńskich przewodników IVBV oraz przewodnika/instruktora Tatra Running (M.Derezińska-Osiecka)
 • opaska typu buff
 • kameralna grupa 12 uczestników
 • wyjazd kolejką do Balea Lake
 • niezapomniane wrażenia na całe życie:-)
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • Jako organizator turystyki obejmujemy uczestników podstawowym ubezpieczeniem NNW
 • CENA NIE ZAWIERA: transportu do Rumunii (patrz poniżej), obiadokolacji, ubezpieczenia obejmującego jazdę poza trasami, ewentualnych przejazdów wyciągami (max. €40/camp)

Ramowy plan obozu

 • 24.02.2023 Wcześnie rano wyjazd z Polski, transfer do Cheile Butii
 • 25.02-1.03.2024 pobyt i wyprawy skiturowe (6 dni)

2.03.2024 wcześnie rano zjazd kolejką z Balea Lake i powrót do Polski

Dla kogo?

Program dedykujemy miłośnikom całodziennych wycieczek skitourowych i długich zjazdów. Uczestnicy poza posiadaniem odpowiedniego sprzętu (sprzęt skiturowy i lawinowy, raki, czekan, uprząż) powinni być gotowi na podejścia rzędu 1000-1500 metrów przewyższenia dziennie.

Zapraszamy wszystkich średniozaawansowanych skiturowców, którzy już mają za sobą pierwsze doświadczenia na skiturach, są w dobrej kondycji fizycznej oraz potrafią dobrze (swobodnie i na stokach o różnej trudności) jeździć na nartach.

Dojazd

Dojazd we własnym zakresie. Samochodem z Krakowa lub Zakopanego podróż do Cheile Butii, gdzie zaczynamy obóz, trwa ok 11h (800km). Gdy zbierze się grupka chętnych na wspólny przejazd, zorganizujemy transport busem z Krakowa lub Zakopanego lub skontaktujemy uczestników ze sobą celem wspólnego dojazdu.

Przewodnicy:

Sprawdź zasady rezerwacji

Trening

Gdzie jeździmy?

Oba wybrane przez nas miejsca zakwaterowania dają możliwość pysznych wędrówek i zjazdów w okalających je masywach górskich. Osada turystyczna Cheile Butii oferuje tereny rozległe, potężne i stosunkowo łagodne, natomiast rejony jeziora Balea to iście wysokogórskie, techniczne szczyty, żleby i przełęcze dla bardziej wymagających pasjonatów skiturów;-)

Regeneracja

Gdzie nocujemy?

Pierwsze trzy dni spędzimy w osadzie turystycznej Cheile Butii położonej w dzikim, lesistym rejonie Gór Retezat. Na drugą część naszej przygody przejedziemy do najwyższego pasma Karpat Południowych, czyli w fenomenalne Góry Fogaraskie, gdzie zamieszkamy w wysokogórskim pensjonacie Cabana Paltinu nad polodowcowym jeziorem Balea na wysokości 2034m n.p.m. 

Cheile Butii, Cabana Paltinu 2034m.n.p.m.

str.Cheile Butii, nr. 36, Campu lui Neag oraz Balea Lake, Romania

Oba wybrane przez nas miejsca zakwaterowania dają możliwość pysznych wędrówek i zjazdów w okalających je masywach górskich. Osada turystyczna Cheile Butii oferuje tereny rozległe, potężne i stosunkowo łagodne, natomiast rejony jeziora Balea to iście wysokogórskie, techniczne szczyty, żleby i przełęcze dla bardziej wymagających pasjonatów skiturów;-)


Zasady rezerwacji

Aby zarezerwować miejsce na obozie należy wpłacić pełną kwotę lub pierwszą ratę (patrz poniżej).

Bezpłatna rezygnacja i zwrot wpłaconej raty przysługuje przy rezygnacji do 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia, bez względu na powód.

Przy rezygnacji na mniej niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia obozu nie mamy obowiązku zwrotu wpłaconej raty.

Kwota pierwszej raty na wszystkie obozy w Polsce i na Słowacji wynosi 750 złotych a na obozy zagraniczne 2000 złotych.

Wpłat prosimy dokonywać na konto:
ING 86 1050 1445 1000 0090 9778 4764

Rumunia Freetour Camp