6690 zł

Pyrenees Skitour Camp

location_on Pireneje, Hiszpania
event 18-25 lutego
trending_up Intermediate

Zapraszamy na skitury w hiszpańskie Pireneje, które znamy i kochamy od lat! Będzie to obóz w stylu #adventure, podczas którego spędzimy sześć dni na nartach, przemierzając spektakularne doliny, przełęcze i szczyty położone w Pirenejach Aragońskich, stanowiących najwyższe partie tego masywu. Centralnym punktem programu będzie tzw. Alta Ruta Aneto, czyli pętla wokół najwyższego szczytu Pirenejów połączona z jego zdobyciem (Pico Aneto 3404m.n.p.m). Ten Camp to świetna propozycja dla miłośników całodziennego, widokowego skitourowania, którym niestraszne są długie zjazdy i podejścia w stylu “big mountain”.

Naszą bazą będą zarówno wysokogórskie schroniska (podczas okrążania i zbobywania Pico Aneto), jak i pięknie i klimatycznie położony hotel na płaskowyżu w szeroko pojętym rejonie Doliny Benasque, oddalony kilkanaście kilometrów od urokliwego, średniowiecznego, górskiego miasteczka Benasque. Dziś jest ono kurortem turystyki wysokogórskiej w tej części Pirenejów.

Przez wszystkie dni towarzyszy nam zaprzyjaźniony, lokalny przewodnik Carlos (IVBV), który dostosuje program wycieczek odpowiednio do panujących warunków pogodowo-śniegowych i poziomu uczestników wyjazdu. W planach mamy pokonywanie raczej dłuższych tras o przewyższeniu powyżej 1000metrów dziennie.

Co w cenie?

  • zakwaterowanie: 4 noce w pięknie położonym Hotelu Hospital de Benasque*** z pełnym wyżywieniem ( śniadania + obiadokolacje)
  • 3 noce w wysokogórskich schroniskach powyżej 2000m.n.p.m. ze śniadaniami ( obiadokolacje we własnym zakresie)
  • 6-dniowy program wycieczek i szkoleń obejmujący m.in. zdobycie Pico Aneto 3404m(najwyższy szczyt Pirenejów)
  • opiekę wykwalifikowanego, lokalnego przewodnika IVBV oraz przewodnika/instruktora Tatra Running (M. Derezińska-Osiecka)
  • transfer Barcelona- Benasque – Barcelona oraz przejazdy na miejscu
  • ćwiczenia sprawności ogólnej, rozciąganie wielopłaszczyznowe
  • opaska typu buff
  • podstawowe ubezpieczenie turystyczne
  • kameralna grupa ok 8-10 uczestników
  • niezapomniane wrażenia na całe życie:-)
  • CENA NIE ZAWIERA: biletu lotniczego (koszt tanimi liniami ok 500zł w dwie strony), ubezpieczenia obejmującego jazdę poza trasami, obiadokolacji (3) podczas pobytu w schroniskach

Ramowy plan obozu

  • 18.02.2023 lot do Barcelony i transfer do Benasgue
  • 19-24.02.2023 pobyt i wyprawy skiturowe w Pirenejach (6 dni)

25.02.2023 transfer do Barcelony i lot powrotny do Polski

Dla kogo?

Program dedykujemy miłośnikom całodziennych wycieczek skitourowych i długich zjazdów. Uczestnicy poza posiadaniem odpowiedniego sprzętu (sprzęt skiturowy i lawinowy, raki, czekan) powinni być gotowi na podejścia rzędu 1000-1400 metrów przewyższenia dziennie.

Zapraszamy wszystkich średniozaawansowanych skiturowców, którzy już mają za sobą pierwsze doświadczenia na skiturach oraz potrafią dobrze (swobodnie i na stokach o różnej trudności) jeździć na nartach.

Dojazd

Każdy uczestnik wyjazdu kupuje bilety lotnicze we własnym zakresie, a my organizujemy wspólne transfery. Z Polski do Barcelony lata Ryanair z różnych miast, ale sugerujemy zakup biletów z Krakowa lub Warszawy, ponieważ godziny tych rejsów gwarantują dogodne transfery na miejscu. Kupując bilety w tanich liniach warto pamiętać o dodatkowym bagażu – bagażu rejestrowanym i/lub bagażu na sprzęt sportowy (sprytniejsi potrafią spakować się do pokrowców narciarskich). Transfer Barcelona-Benasque- Barcelona organizowany przez nas będzie dostosowany do lotów z Krakowa w dniach 18 i 25 lutego.

Przewodnicy:

Magda Derezińska-Osiecka

Sprawdź zasady rezerwacji

Skitury

Gdzie wędrujemy?

Regeneracja

Gdzie nocujemy?

Naszą bazą będą zarówno wysokogórskie schroniska Pirenejów aragońskich, położone powyżej 2000m ( Rifugio Renclusa, Rifugio Llauset), jak i trzygwiazdkowy Hotel Hospital de Benasque***, położony w cichym i dzikim miejscu, na wielkiej polanie Llanos de Hospital, skąd rozchodzą się szlaki w głąb gór. Stamtąd będziemy od razu startować na nasze wyprawy.

Hospital de Benasque***, Refugio La Renclusa 2138 m, Refugio Llauset 2425m

Camino Real de Francia,
s/n, 22440 Benasque (Huesca)

Hospital de Benasque*** położony w sercu gór, w Parku Narodowym Posets Maladeta to elegancki hotel, z którego rozchodzą się szlaki w głąb gór. Pokoje dwuosobowe z łazienkami.

Refugio Renclusa – położone u stóp Pico Aneto w samym sercu Pirenejów. Minimalistyczne, wysokogórskie, oferuje piękne widoki i niezapomniane wrażenia.

Refugio Llauset – 2425 m.n.p.m. to już konkretna wysokość do nocowania, której powinien zaznać każdy porządny skialpinista! Prawdziwa, wysokogórska atmosfera i wspaniały klimat do posiadów po całym dniu na skiturach.


Zasady rezerwacji

Aby zarezerwować miejsce na obozie należy wpłacić pełną kwotę lub zaliczkę.

W przypadku rezygnacji z obozu w jakimkolwiek czasie zaliczka nie podlega zwrotowi. Jeśli wpłacona została pełna kwota zwracamy różnicę po odjęciu zaliczki.

Kwota zaliczki na wszystkie obozy w Polsce i na Słowacji wynosi 750 złotych a na obozy zagraniczne 2000 złotych.

Wpłatę zaliczki prosimy dokonywać na konto:
ING 86 1050 1445 1000 0090 9778 4764

Pyrenees Skitour Camp