6490 zł

Georgia Freetour Camp

location_on Swanetia, Gruzja
event 16.03-23.03.2024
trending_up Intermediate

Zakochani po uszy, po raz kolejny zapraszamy Was w jedno z najpiękniejszych miejsc na skiturowej mapie świata, czyli do gruzińskiej Swanetii! Jest to główny ośrodek gruzińskiego alpinizmu; to właśnie tutaj znajdują się najwyższe i najpiękniejsze szczyty Kaukazu (m.in. Uszba, u stóp której odbędziemy wycieczkę lodowcową) oraz najznakomitsze stoki do podejść i zjazdów narciarskich. Ten Camp to świetna propozycja dla miłośników widokowego skitourowania, którym niestraszne są długie zjazdy w stylu “big mountain”.

Swanetia to wyjątkowo malowniczy i jeszcze mało skomercjalizowany rejon wysokogórski Gruzji. Mestia to niewielkie, klimatyczne miasteczko i jednocześnie świetna baza wypadowa do wielu eskapad skitourowych zakończonych długimi zjazdami w dzikim terenie. Mestia razem z obszarem Górnej Swanetii wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Przez wszystkie dni jeździmy z zaprzyjaźnionym lokalnym przewodnikiem, który dostosowuje program wycieczek odpowiednio do panujących warunków pogodowo-śniegowych i możliwości uczestników wyjazdu. W planach mamy na przykład: Guli Pass, Laila Pass, Koruldi Lakes, wspaniały Chalaadi Glacier, a także nocleg w fenomenalnej wiosce Ushguli położonej na 2000m.n.p.m.

Co w cenie?

 • zakwaterowanie 6 nocy w dwuosobowych pokojach z łazienkami (Mestia)
 • 1 nocleg w wiosce Ushguli (UNESCO) na 2000m.n.p.m
 • 6-dniowy program wycieczek i szkoleń
 • wspaniałe wyżywienie HB ( śniadania i obiadokolacje) przygotowywane przez gruzińskie gospodynie
 • podjazd ratrakiem w ramach wycieczki na Chalaadi Glacier
 • transfer Kutaisi-Mestia-Kutaisii oraz codzienne przejazdy na miejscu
 • opiekę wykwalifikowanego lokalnego przewodnika GMGA oraz przewodnika/instruktora Tatra Running (Ania Figura)
 • opaska typu buff
 • kameralna grupa 12 uczestników
 • niezapomniane wrażenia na całe życie:-)
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • Jako organizator turystyki obejmujemy uczestników podstawowym ubezpieczeniem NNW
 • CENA NIE ZAWIERA: biletu lotniczego (przelot możliwy tanimi liniami Wizzair, patrz poniżej), ubezpieczenia obejmującego jazdę poza trasami, ewentualnych przejazdów wyciągami (max. €40/camp)

Ramowy plan obozu

 • 16.03.2024 lot do Kutaisi i transfer do Mestii
 • 19-24.03.2024 pobyt i wyprawy skiturowe w Swanetii (6 dni)

23.03.2024 transfer do Kutaisi i lot powrotny do Polski

Dla kogo?

Program dedykujemy miłośnikom całodziennych wycieczek skitourowych i długich zjazdów. Uczestnicy poza posiadaniem odpowiedniego sprzętu (sprzęt skiturowy i lawinowy, raki, czekan, uprząż) powinni być gotowi na podejścia rzędu 1000-1500 metrów przewyższenia dziennie.

Zapraszamy wszystkich średniozaawansowanych skiturowców, którzy już mają za sobą pierwsze doświadczenia na skiturach oraz potrafią dobrze (swobodnie i na stokach o różnej trudności) jeździć na nartach.

Dojazd

Każdy uczestnik wyjazdu kupuje bilety lotnicze we własnym zakresie, a my organizujemy wspólne transfery na miejscu. Z Polski do Kutaisi lata WizzAir z różnych miast, ale sugerujemy zakup biletów z Krakowa lub Katowic, ponieważ godziny tych rejsów gwarantują dogodne transfery na miejscu. Kupując bilety w tanich liniach warto pamiętać o dodatkowym bagażu – bagażu rejestrowanym i/lub bagażu na sprzęt sportowy (sprytniejsi potrafią spakować się do pokrowców narciarskich). Transfer Kutaisi–Mestia–Kutaisi organizowany przez nas będzie dostosowany do poniższych lotów:

Katowice/Kraków-Kutaisi 16.03.2024 Kutaisi-Kraków/Katowice 23.03.2024

Przewodnicy:

Gio Ioseliani

Sprawdź zasady rezerwacji

Trening

Gdzie jeździmy?

Regeneracja

Gdzie nocujemy?

Naszą bazą będzie dom naszego przewodnika Ioski, położony w cichym i spokojnym zakątku Mestii – pięknej wioski górskiej zamieszkiwanej od wieków przez swańskich górali. Pensjonat Ioski oferuje dwuosobowe pokoje z łazienkami. Jedną noc spędziemy natomiast w fenomenalnej wiosce położonej na 2000m, niemal na końcu świata – czyli Ushguli. Stamtąd ruszymy do lodowca Adishi.

Ioska’s House

Michael Khergiani Street 30, 3200, Mestia, Gruzja

Pełne uroku miejsce, prowadzone przez naszego lokalnego przewodnika Ioskę i jego rodzinę. Dom Ioski jest pełen dobrej energii i klimatu, wracamy tam zawsze z wielką przyjemnością!


Zasady rezerwacji

Aby zarezerwować miejsce na obozie należy wpłacić pełną kwotę lub pierwszą ratę (patrz poniżej).

Bezpłatna rezygnacja i zwrot wpłaconej raty przysługuje przy rezygnacji do 40 dni przed rozpoczęciem szkolenia, bez względu na powód.

Przy rezygnacji na mniej niż 40 dni przed terminem rozpoczęcia obozu nie mamy obowiązku zwrotu wpłaconej raty.

Kwota pierwszej raty na wszystkie obozy w Polsce i na Słowacji wynosi 750 złotych a na obozy zagraniczne 2000 złotych.

Wpłat prosimy dokonywać na konto:
ING 86 1050 1445 1000 0090 9778 4764

Georgia Freetour Camp