5930 zł

Georgia Freetour Camp

location_on Swanetia, Gruzja
event 18-25 marca
trending_up Intermediate

Zakochani po uszy, po raz kolejny zapraszamy Was w jedno z najpiękniejszych miejsc na skiturowej mapie świata, czyli do gruzińskiej Swanetii! Jest to główny ośrodek gruzińskiego alpinizmu; to właśnie tutaj znajdują się najwyższe i najpiękniejsze szczyty Kaukazu (m.in. Uszba, u stóp której odbędziemy wycieczkę lodowcową) oraz najznakomitsze stoki do podejść i zjazdów narciarskich. Ten Camp to świetna propozycja dla miłośników widokowego skitourowania, którym niestraszne są długie zjazdy w stylu “big mountain”.

Swanetia to wyjątkowo malowniczy i jeszcze mało skomercjalizowany rejon wysokogórski Gruzji. Mestia to niewielkie, klimatyczne miasteczko i jednocześnie świetna baza wypadowa do wielu eskapad skitourowych zakończonych długimi zjazdami w dzikim terenie. Mestia razem z obszarem Górnej Swanetii wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Przez wszystkie dni jeździmy z zaprzyjaźnionym lokalnym przewodnikiem, który dostosuje program wycieczek odpowiednio do panujących warunków pogodowo-śniegowych i poziomu uczestników wyjazdu. W planach mamy na przykład: Guli Pass, Laila Pass, Koruldi Lakes, Chalaadi Glacier, a także nocleg w fenomenalnej wiosce Ushguli położonej na 2000m.n.p.m.

Co w cenie?

 • zakwaterowanie 6 nocy w pokojach z łazienkami (Mestia)
 • 1 nocleg w wiosce Ushguli (UNESCO) na 2000m.n.p.m
 • 6-dniowy program wycieczek i szkoleń
 • wspaniałe wyżywienie HB przygotowywane przez gruzińskie gospodynie
 • transfer Kutaisi-Mestia-Kutaisii oraz przejazdy na miejscu
 • opiekę wykwalifikowanego lokalnego przewodnika GMGA oraz przewodnika/instruktora Tatra Running (M.Derezińska-Osiecka)
 • ćwiczenia sprawności ogólnej, rozciąganie wielopłaszczyznowe
 • opaska typu buff
 • podstawowe ubezpieczenie turystyczne
 • kameralna grupa 12 uczestników
 • niezapomniane wrażenia na całe życie:-)
 • CENA NIE ZAWIERA: biletu lotniczego, ubezpieczenia obejmującego jazdę poza trasami, ewentualnych przejazdów wyciągami (max. €50/camp)

Ramowy plan obozu

 • 18.03.2023 lot do Kutaisi i transfer do Mestii
 • 19-24.03.2023 pobyt i wyprawy skiturowe w Swanetii (6 dni)

25.03.2023 transfer do Kutaisi i lot powrotny do Polski

Dla kogo?

Program dedykujemy miłośnikom całodziennych wycieczek skitourowych i długich zjazdów. Uczestnicy poza posiadaniem odpowiedniego sprzętu (sprzęt skiturowy i lawinowy, raki, czekan, uprząż) powinni być gotowi na podejścia rzędu 1000-1500 metrów przewyższenia dziennie.

Zapraszamy wszystkich średniozaawansowanych skiturowców, którzy już mają za sobą pierwsze doświadczenia na skiturach oraz potrafią dobrze (swobodnie i na stokach o różnej trudności) jeździć na nartach.

Dojazd

Każdy uczestnik wyjazdu kupuje bilety lotnicze we własnym zakresie, a my organizujemy wspólne transfery. Z Polski do Kutaisi lata WizzAir z różnych miast, ale sugerujemy zakup biletów z Krakowa lub Katowic, ponieważ godziny tych rejsów gwarantują dogodne transfery na miejscu. Kupując bilety w tanich liniach warto pamiętać o dodatkowym bagażu – bagażu rejestrowanym i/lub bagażu na sprzęt sportowy (sprytniejsi potrafią spakować się do pokrowców narciarskich). Transfer Kutaisi–Mestia–Kutaisi organizowany przez nas będzie dostosowany do poniższych lotów:

Katowice/Kraków-Kutaisi 18.03.2023 Kutaisi-Kraków/Katowice25.03.2023

Przewodnicy:

Magda Derezińska-Osiecka
Ania Figura
Łukasz Kosut

Sprawdź zasady rezerwacji

Trening

Gdzie jeździmy?

Regeneracja

Gdzie nocujemy?

Naszą bazą będzie dom naszego przewodnika Ioski, położony w cichym i spokojnym zakątku Mestii – pięknej wioski górskiej zamieszkiwanej od wieków przez swańskich górali. Jedną noc spędziemy natomiast w fenomenalnej wiosce położonej na 2000m, niemal na końcu świata – czyli Ushguli. Stamtąd ruszymy do lodowca Adishi.

Ioska’s House

Michael Khergiani Street 30, 3200, Mestia, Gruzja

Pełne uroku miejsce, prowadzone przez naszego lokalnego przewodnika Ioskę i jego rodzinę. Dom Ioski jest pełen dobrej energii i klimatu, wracamy tam zawsze z wielką przyjemnością!


Zasady rezerwacji

Aby zarezerwować miejsce na obozie należy wpłacić pełną kwotę lub zaliczkę.

W przypadku rezygnacji z obozu w jakimkolwiek czasie zaliczka nie podlega zwrotowi. Jeśli wpłacona została pełna kwota zwracamy różnicę po odjęciu zaliczki.

Kwota zaliczki na wszystkie obozy w Polsce i na Słowacji wynosi 750 złotych a na obozy zagraniczne 2000 złotych.

Wpłatę zaliczki prosimy dokonywać na konto:
ING 86 1050 1445 1000 0090 9778 4764

Georgia Freetour Camp