Tatra Running Kids – obozy dla dzieci w wieku 7-11 lat

Ruszyły zapisy na letnie obozy -
Tatra Running "Dzieci z Pasją"

Dlaczego warto do nas przyjechać?
  • mamy autorski program, którego celem jest kompleksowy rozwój dzieci – sportowy, jak również artystyczny oraz osobowościowy
  • uczymy dzieci wrażliwości na przyrodę górską i rozwijamy świadomość proekologiczną
  • zarażamy naszą pasją do sportu i gór, do odkrywania i tworzenia, do dzielenia się i dawania
  • zapewniamy fajne zajęcia od świtu do zmierzchu
Zobacz szczegóły » Zapisz swoje dziecko »

Szczegóły obozu

Tatra Running Kids

 

TATRA RUNNING „DZIECI Z PASJĄ”

Już szósty rok z kolei zapraszamy serdecznie na wyjątkowy obóz Tatra Running Kids! Dedykujemy go wszystkim dzieciom pełnym pasji, które chcą z nami pobrykać u stóp tatrzańskich turni i nauczyć się nowego spojrzenia na góry i ich przyrodę.

img_5254

Tatra Running Active Kids

Pod okiem doświadczonych sportsmenek, medalistek mistrzostw Polski w biegach i narciarstwie, przewodników tatrzańskich oraz wykwalifikowanych wychowawców kolonijnych – M.Derezińskiej-Osieckiej (info o kadrze na dole strony) oraz Magdaleny Derezińskiej dzieci będą mogły rozwijać swoje talenty sportowe podczas codziennych treningów (w programie wycieczki w góry i do jaskiń, zabawy sprawnościowe, marszobiegi na orientację w lesie, piłka i wiele innych) i gier interaktywnych w tatrzańskich lasach, dolinach i na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

IMG_1629

Tatra Running Creative Kids

Popołudnia poświęcone będą przeróżnym warsztatom. Artysta-rzeźbiarz Marcin Rząsa poprowadzi warsztaty rzeźby w drewnie w swojej pracowni u wylotu Doliny Strążyskiej oraz warsztaty rysunku w jednej z tatrzańskich dolin. Magda Ciszewska-Rząsa, absolwentka fotografii na warszawskiej ASP zabierze dzieci do lasu na plastyczne warsztaty ekologiczne. Zaprzyjaźniony baca w swoim szałasie pokaże nam niezwykły sposób wyrabiania oscypków i odsłoni tajniki kultury pasterskiej. Instruktor harcerstwa pokaże nam, jak fachowo rozpalić ognisko i jak przetrwać w lesie budując sobie łóżko i schronienie.

img_3509

Istotnym elementem każdego naszego obozu jest uwrażliwianie dzieci na góry i przyrodę. Dlatego nie zabraknie wycieczek przyrodniczych, podczas których dzieci nauczą się np. liczyć wiek drzew oraz dowiedzą się, dlaczego limbom do życia niezbędne są niektóre gatunki ptaków. Zaprzyjaźniony pracownik naukowy Tatrzańskiego Parku Narodowego pokaże nam ekspozycję fauny Tatr i zaprezentuje przeróżne ciekawostki z życia orłów, niedźwiedzi czy kozic.

???????????????????????????????

Tatra Running Character Shaping

Każdemu naszemu obozowi patronuje wybrana pozycja literatury dziecięcej;  to wokół niej będziemy koncentrować swoją uwagę podczas przeróżnych naszych zajęć oraz podczas codziennego, wieczornego czytania obozowej lektury.

Tak wiele w ciągu zaledwie siedmiu dni? Będzie i więcej, bowiem jedną noc spędzimy w prawdziwie górskim stylu, wybierając się do schroniska nad Morskim Okiem.

Dzieci będą otoczone wykwalifikowaną kadrą opiekunów i przewodnika tatrzańskiego oraz przede wszystkim ludzi wielu pasji, którzy z radością podzielą się nimi z Waszymi dziećmi. Będziemy mieszkać w Kościelisku w zaprzyjaźnionym pensjonacie na zboczach Butorowego Wierchu, z cudnym widokiem na Tatry. Do naszej dyspozycji będą łąki i las tuż nad domem, stołówka z domowym jedzeniem oraz zbocza Butorowego Wierchu za płotem. Zapewniamy opiekę lekarza, oraz przede wszystkim świetny i wartościowy czas dla dzieci. Zapraszamy pod Giewont wszystkie dzieciaki z pasją w wieku 7-11 lat!

IMG_1354

IMG_1529

IMG_0884

IMG_0299

IMG_0292

Cena: 1689zł

Podana cena stanowi całkowity koszt obozu | Termin: 23-30czerwca 2019

Cena obejmuje: siedem noclegów w pensjonacie w Kościelisku

jeden nocleg i 2 posiłki w schronisku nad Morskim Okiem

pełne wyżywienie ( trzy posiłki dziennie  przygotowane przez gospodynię, oprócz tego owoce i napoje na czas treningów i wycieczek)

wstępy na obiekty sportowe COS Zakopane, do Tatrzańskiego Parku Narodowego

warsztaty artystyczne, przyrodnicze, harcerskie, warsztaty w bacówce

koszulka obozowa, książka, nagrody

materiały plastyczne i szkoleniowe

całodobową opiekę wychowawców kolonijnych, przewodnika tatrzańskiego, lekarza

ubezpieczenie NNW

transport w obrębie Zakopanego i okolic

———————————————————————————————————————————————————————————-

Podana cena nie zawiera kosztów transportu do Zakopanego. Przy odpowiedniej liczbie chętnych – wspólny transport pociągiem z Warszawy oraz z Krakowa wraz z wychowawcą

Jak zapisać swoje dziecko na obóz?

  • Skontaktuj się z nami pisząc na adres: magda@tatrarunning.pl . W tytule maila napisz: Obóz Kids
  • Zgodnie z informacjami zawartymi w mailu zwrotnym, wpłać zaliczkę na poczet rezerwacji miejsca dla dziecka na obozie
  • Pełną opłatę za obóz należy wnieść najpóźniej 20 dni przed datą rozpoczęcia obozu. W przypadku rezygnacji z obozu w terminie późniejszym niż 30 dni przed datą rozpoczęcia obozu zaliczka nie będzie zwracana.

 

Opiekunowie obozu

Tatra Running Kids Team

Magdalena Derezińska

Absolwentka wrocławskiej Akademii Ekonomicznej, doświadczony wychowawca kolonijny. Z urodzenia Zakopianka o góralskich korzeniach, sportsmenka – odnosiła sukcesy w narciarstwie alpejskim na poziomie krajowym (dwukrotna mistrzyni Polski juniorek, Akademicka Mistrzyni Polski),a także reprezentowała Polskę na zawodach międzynarodowych. Ostatnio jej pasją jest pływanie, ma też na swoim koncie dwa triathlony i udział w warszawskich biegach ulicznych. Bardzo lubi kontakt z dziećmi, twórcze spędzanie z nimi czasu i inspirowanie ich. Od zakończenia studiów zajmuje się współorganizowaniem spotkań, obozów, szkoleń, konferencji i koncertów dla studentów. Na co dzień obserwatorka ludzi i życia. Żona i mama trójki dzieci: Szymona, Hani i Jasia. Urodzona w 1974 roku.

Marcin Rząsa

Zakopiański artysta rzeźbiarz, syn Antoniego Rząsy. Studia rozpoczął w 1985 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po roku przeniósł się do ASP w Warszawie, gdzie kontynuował studia w pracowni prof. Jana Kucza. Dyplom pod kierunkiem prof. Grzegorza Kowalskiego obronił w 1991 roku. W latach 1994-95 studiował w Bratysławie w VSVU w pracowni J. Jankovica. Mieszka i pracuje w Zakopanem, gdzie wraz z żoną Magdą Ciszewską-Rząsą prowadzi Galerię Antoniego Rząsy. Od czasu ukończenia studiów swoje prace pokazywał m.in w Instytutach Polskich w Berlinie, Bratysławie i Rzymie a także w BWA w Szczecinie, Olsztynie, Zakopanem, Suwałkach, Gorlicach, w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, w prywatnych galeriach w Zakopanem, Warszawie, Krakowie, Berlinie, Szydłowcu, Zutphen (Holandia), Rosenheim (Niemcy).

Magdalena Ciszewska-Rząsa

Jest absolwentką wydziału rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1999 roku obroniła dyplom pod kierunkiem profesora Grzegorza Kowalskiego. Od 1999 roku mieszka w Zakopanem. Mieszka i pracuje w Galerii Antoniego Rząsy. Organizuje wystawy, spotkania autorskie, warsztaty artystyczne. Od trzech lat uczy fotografii w Liceum Plastycznym im. Antoniego Kenara. Poza tym projektuje, fotografuje, czasem rzeźbi i maluje. Brała udział w plenerach i warsztatach artystycznych m.in w Polsce, Szkocji, Belgii, Jugosławii i na Węgrzech. Urodziła się w 1972 roku w Warszawie. Jest żoną Marcina Rząsy, mamą Franciszka, Heleny oraz Marty.

Magdalena Derezińska-Osiecka

Absolwentka Wydziału Filozoficznego UJ, psychoterapeutka. Od dzieciństwa związana ze sportem i górami, zwłaszcza z narciarstwem. Ma na swoim koncie liczne sukcesy w skialpinizmie oraz w biegach górskich. Jako członek kadry narodowej zdobyła cztery razy Mistrzostwo Polski, a także v-ce Mistrzostwo Świata w skialpinizmie. Weszła na kilka dużych gór świata, m.in. Pik Lenina w Pamirze (7123 m.n.p.m), Pico Orizaba w Meksyku (5636 m.n.p.m), Mt. Aragats w Armenii ( 4090 m.n.p.m). Jest przewodnikiem tatrzańskim i wychowawcą kolonijnym. Urodziła się w 1981 roku w Zakopanem. Jest żoną Kuby i mamą trójki dzieci – Henia Ignacego oraz Marysi.