Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/mikroeko/domains/tatrarunning.pl/public_html/wp-content/themes/tatrarunning/functions.php on line 57
class="single single-post postid-2378 single-format-standard">

Nasi trenerzy rzeźnikują!

Nasi trenerzy Kuba Wiśniewski i Przemek Sobczyk najlepsi w XI Biegu Rzeźnika… i to z nowym rekordem trasy. Chyba dla wszystkich w Polsce było to zaskoczenie, poza nami.

Bieg Rzeźnika jest jedną z owianych legendą imprez ultra, która rozgrywana jest co roku w Bieszczadach na czerwonym szlaku z Komańczy do Ustrzyk Górnych. Trasa 77,7 km wiedzie przez połoniny, najwyższe partie zielonych o tej porze roku gór, lasy, błota, leśne dukty i czasem asfalt. Ukończenie tego dystansu jest marzeniem wielu biegaczy amatorów, dlatego już w marcu pod auspicjami organizatorów Biegu Rzeźnika zorganizowaliśmy obóz dla przyszłych uczestników bieszczadzkiego wyzwania. RELACJA Z OBOZU TUTAJ

Od 2012 roku rekord trasy Biegu Rzeźnika, wynoszący 8 godzin 9 minut, należał do pary Marcin Świerc i Piotr Hercog. W opinii większości środowiska biegowego w Polsce, jak i czołówki Rzeźnika, wynik ten miał zostać niepobity przez wiele lat. Jednak okazało się, że został poprawiony przez naszych trenerów aż o 15 minut. Jak zgodnie twierdzą Kuba i Przemek startujący rzecz jasna jako Tatra Running Team – z tegorocznego rezultatu 7 godzin 54 minuty można spokojnie urwać kilkanaście kolejnych minut. Łatwo oczywiście nie było, kryzysy trzeba było pokonać głową i siłą mięśni, ale stary rekord ani przez chwilę nie miał szans na przetrwanie. Radość po pokonaniu linii mety ogromna!

10375143_741111325932580_9221959420129367457_n

– Debiutowaliśmy w tej imprezie, niestety nasze przygotowania trwały stosunkowo krótko. Zdecydowaliśmy się na udział w biegu dopiero w połowie kwietnia. Ja miałem wcześniej poważną kontuzję łydki, Kuba chorował i przepadł mu ważny start w maratonie – mówi Przemek Sobczyk, na obozach Tatra Running pełniący rolę trenera i przewodnika po tatrzańskich trasach. – Naszą siłą okazało się zgranie, dobra logistyka, niezawodny sprzęt, no i co najważniejsze, ukierunkowane treningi. Od początku myśleliśmy o rekordzie, choć wiadomo, że na tak długiej trasie wiele może się zdarzyć – kończy zwycięzca ubiegłorocznego Biegu Ultra Granią Tatr.

– Bez zbędnej bufonady mogę powiedzieć, że my po prostu wiedzieliśmy, jak trenować, by osiągnąć szczyt formy na docelową imprezę. Nasz trening był bardzo urozmaicony, ale konsekwentny. Uczestnicy obozów Tatra Running pewnie zdziwiliby się, jak wiele z tego, co pokazujemy na naszych zgrupowaniach, stosowaliśmy sami. Pobiegaliśmy oczywiście wspólnie w Tatrach, przez kilka dni spokojnie poznawaliśmy też trasę Rzeźnika. Nie baliśmy się wcześniej startować kontrolnie, mi nawet przy okazji przygotowań do Rzeźnika udało się wygrać Maraton Chojnik, ale wynik w takich startach był sprawą drugorzędną – przypomina trener Kuba, który na dobrą sprawę dopiero debiutuje w roli ultrasa.

trasaOd około 12 kilometra zespół Tatra Running Team objął prowadzenie w wyścigu, już na pierwszym przepaku na przełęczy Żebrak,  miał też zapas czasowy w stosunku do poprzedniego rekordu trasy. W Brzegach Górnych zaliczka ta wynosiła 10 minut. Jednak w końcówce przedostatniego etapu i na ostatnim odcinku trasy, nasi trenerzy kontrolnie zwolnili. Nie czując oddechu rywali na plecach (bardzo dobrych chłopaków z ALIVIO COSMETICS/ICEBUGrunning.pl), Kuba i Przemek skoncentrowali się na uważnym dotarciu do mety. Dlatego osiągnięty wynik na mecie XI Biegu Rzeźnika – 7.54, choć został uznany za rewelacyjny, jest do poprawienia.W wolnej chwili zapraszamy na nasze zgrupowania wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jak tego dokonać:)

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom zgrupowań Tatra Running, którzy pokonali trasę Rzeźnika i towarzyszącego mu biegu Rzeźniczka. W sumie było nas tam ponad 30 osób! Nie trzeba bić rekordów, by osiągać życiowe sukcesy. Kto raz posmakuje biegania w górach, nawet niższych – jak Bieszczady, ten zrozumie, że aby wbiec na wyższy poziom trzeba trenować i pokonywać swoje ograniczenia. Zapraszamy więc w Tatry wszystkich aktualnych i przyszłych Rzeźników.

Pełne wyniki XI Biegu o Puchar Rzeźnika – TUTAJ

Wywiad z Kubą i Przemkiem na platformie bieganie.pl – TUTAJ

Fotoreportaż autorstwa Aleksandry Szmigiel-Wiśniewskiej na naszym profilu na FB – TUTAJ

bieg-rzeznika-partner--Tatra-Running

Comments

comments

Leave a reply

*

*

Your email address will not be published. Required fields are marked *