Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/mikroeko/domains/tatrarunning.pl/public_html/wp-content/themes/tatrarunning/functions.php on line 57
class="single single-post postid-2530 single-format-standard">

Obóz wysokogórski w Szwajcarskich Alpach, sierpień 2014

Ostatni tydzień sierpnia spędziliśmy na biegowo w Alpach, w kurorcie położonym w Dolinie Engadyny czyli Sankt Moritz. Grupa trzynastu uczestników przemierzyła pod naszymi skrzydłami ponad 100km w terenie bardzo urozmaiconym – począwszy od płaskich terenów wokół jezior położonych na wysokości ok 1800m.n.p.m., po alpejskich dolinach i łagodnych przełęczach, na stadionie, skończywszy na  potężnych, ponad trzytysięcznych szczytach ( Piz Nair, Corvatsch). Biegaliśmy czasem bardzo wolno – gdy było wysoko i stromo, czasem bardzo szybko – podczas biegu ciągłego 6km oraz treningu tempowego 8x500m.

wnet

fot.A.Szmigiel-Wiśniewska

Jak zwykle na naszych obozach poświęciliśmy sporą część uwagi  ćwiczeniom techniki biegu, sprawności i stabilizacji. Mamy nadzieję, że uczestnicy zostali skutecznie zarażeni nie tyle pasją do biegania ( bo tą już posiadają z nawiązką ;-)) , ale też do gór i ćwiczeń niezbędnych do prawidłowego i bezpiecznego biegania.

wn

fot.A.Szmigiel-Wiśńiewska

Oprócz treningów też – jak zwykle -wykłady; Kuby Wiśniewskiego o treningu w warunkach hipoksji, czyli na wysokości, dra Kuby Czaji o suplementacji w żywieniu sportowców, oraz Magdy Derezińskiej-Osieckiej o cechach psychofizycznych konstytuujących biegaczy górskich.

wnetr

Wielkie ukłony dla naszych partnerów i sponsorów – ALE Active Life Energy za świetne odżywki, Nike Running Poland, oraz Dynafit Poland. Dziękujemy też Oleńce Szmigiel-Wiśniewskiej za piękne zdjęcia! W Alpy na pewno wrócimy za rok!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego obozu!

Zobacz galerię obozu »

Obóz wysokogórski St.Moritz 2014
wne

fot.A.Szmigiel-Wiśńiewska

Comments

comments

Leave a reply

*

*

Your email address will not be published. Required fields are marked *