Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/mikroeko/domains/tatrarunning.pl/public_html/wp-content/themes/tatrarunning/functions.php on line 57
class="single single-post postid-911 single-format-standard">

Obóz biegowy – sierpień 2012

Sierpniowy obóz Tatra Running odbywał się w pięknych okolicznościach przyrody i był kolejnym niesamowitym doświadczeniem, zarówno dla Uczestników, jak i ekipy organizatorów. Między 15 a 19 sierpnia 12 osób poddało się treningowi ciała i ducha, pokonując w sumie prawie 3000 m  przewyższeń i ponad 60 km w płaszczyźnie poziomej. Mieliśmy również przyjemność gościć na naszym obozie Marka Dudzińkiego, redaktora naczelnego Runner’s World, oraz Darię Kubiak – laureatkę konkursu, który ufundowała firma Dynafit Polska. Oboje na własnej skórze mogli doświadczyć wszelakich korzyści, jakie dają  obozy Tatra Running 😉 Dziękujemy wszystkim wspaniałym Uczestnikom za obdarzenie nas zaufaniem!

Zobacz galerię obozu »

Obóz biegowy – sierpień 2012

Szczególne podziękowania należą się także naszym życzliwym sponsorom, dzięki którym treningi były jeszcze większą przyjemnością. Firma Vitargo wyposażyła uczestników w komplet odżywek węglowodanowych i  żeli energetycznych – baaardzo przydały się szczególnie podczas dłuższych treningów. Natomiast Cukiernia Gałuszka zapewniła pyszne, pełnoziarniste smakołyki owsiane, które dawały dodatkowej energii podczas pokonywania kolejnych kilometrów.

Pierwszego dnia uczestnicy wykonali trening wprowadzający w okolicach stadionu Centralnego Ośrodka Sportu. Na bieżni trenerzy próbowali ocenić poziom sprawności biegaczy oraz korygowali ewentualne mankamenty techniki biegowej. Drugiego dnia odbyła się krótka wycieczka na Nosal (chętni również na Kopaniec). Po południu, podczas treningu na tartanie uczestnicy poznawali między innymi tajniki płotków. Trzeci dzień to mocny akcent w postaci wycieczki biegowej.  Najpierw Doliną Suchej Wody Gąsienicowej do schroniska Murowaniec, po krótkiej przerwie ostatni odcinek do Czarnego Stawu Gąsienicowego, gdzie trud podbiegu wynagrodził przepiękny widok szafirowej toni  jeziora.

Najmocniejszym akcentem treningowym był, trzeciego dnia, bieg i marszobieg na jeden z tatrzańskich dwutysięczników – Kopę Kondracką ( 2005m), zakończony krioterapią w Bystrym Potoku. O dobrodziejstwie „zabiegu” dla zmęczonych podbiegiem nóg  mieli okazję się przekonać nawet najbardziej sceptyczni uczestnicy. Ostatni dzień to trochę krótsza, pożegnalna wycieczka Ścieżką nad Reglami, m.in. w okolice Sarniej Skały.

Tradycyjnie mocnym punktem obozu były indywidualne konsultacje dietetyczne z dr. Jakubem Czają, który stanowczo, choć z sympatią, obalał wszelkie żywieniowe mity i namawiał do odpowiedniego bilansowania swojej diety. Były reprezentant Polski w biegu przeszkodowym, a od niedawna również członek elitarnego klubu triatlonowego Ironman, dzielił się podczas osobnego wykładu najnowszymi badaniami na temat suplementacji w sportach wytrzymałościowych. Oprócz niego swoją prelekcję miał też nasz trener Kuba Wiśniewski, który opowiadał o periodyzacji rocznego planu treningowego oraz specyfice trenowania w górach. Warsztaty przyrodnicze prowadziła w siedzibie TPN (oraz na każdym treningu) Magda Derezińska-Osiecka, która na co dzień pracuje jako przewodnik Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W gościnnych progach Nosalowego Dworu odbyły się sesje rozciągania i ćwiczeń core stability, treningi relaksacyjne prowadzone przez instruktorkę Magdę Kasak. Co najważniejsze, każdy uczestnik został porządnie wymasowany przez członka Tatra Running Teamu Jarka Dymka oraz mógł codziennie korzystać z odnowy biologicznej serwowanej przez luksusowe hotelowe SPA.

Comments

comments

Leave a reply

*

*

Your email address will not be published. Required fields are marked *