Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/mikroeko/domains/tatrarunning.pl/public_html/wp-content/themes/tatrarunning/functions.php on line 57
class="single single-post postid-205 single-format-standard">

Czerwcowy obóz za nami

Z nieskrywaną radością spieszymy poinformować, że dniach 20-24 czerwca odbył się kolejny, bardzo udany obóz biegowy Tatra Running w Zakopanem. Wzięło w nim udział piętnaścioro uczestników z całej Polski, o rozpiętości wieku od 19 – 48 lat. Wszyscy, początkowo nieco onieśmieleni perspektywą biegania po górach, po obozie jednak – zachwyceni nowymi doświadczeniami treningowymi i estetycznymi, miło zaskoczeni swoimi wyczynami i przede wszystkim napełnieni nowymi siłami i wiedzą do dalszych treningów.

Obóz czerwcowy za nami | Tatra Running

Różnorodność uczestników polegała nie tylko na dużej rozpiętości ich wieku, ale też- różnym poziomem wytrenowania; Byli zarówno biegacze – amatorzy, nie startujący nigdy w zawodach, jak i ludzie mający za sobą po kilka-kilkanaście maratonów i półmaratonów; byli zawodnicy innych dyscyplin wytrzymałościowych, a nawet członek kadry tenisa stołowego, któremu trener zalecił wzmocnienie wytrzymałości. Bez względu jednak na poziom wydolności, byli po prostu ludzie, którzy lubią biegać i chcą się w tym polepszać. Wszyscy bez wyjątku wyjeżdżali do domów bardzo zadowoleni i dumni ze swoich wyczynów, pełni wiedzy na temat trenowania i sprzyjającemu mu żywienia, oraz przede wszystkim zmotywowani do dalszych treningów.

Zobacz galerię obozu »

Obóz biegowy – czerwiec 2012

Niektórzy uczestnicy początkowo niedowierzali, że im się uda, ale podczas pięciu dni treningowych dali radę (podzieleni na grupy w zależności od poziomu wytrenowania) wbiec m.in. na Nosal, Halę Gąsienicową, a nawet Giewont i jeden z Czerwonych Wierchów- Kopę Kondracką (tam w ramach nieprzewidywanego bonusu wykonaliśmy akcent siłowy – serię pompek na wysokości ponad 2000m n.p.m.;-)). W ramach popołudniowych treningów odbywały się treningi sprawności i motoryki biegu na stadionie COS i w siłowni, oraz dużo rozciągania. Potreningowa regeneracja to, obok spontanicznych wypadów na zabiegi naturalnej krioterapii w Bystrym Potoku – sesje relaksacyjne z instruktorem oraz pobyt w luksusowym hotelowym Spa.

Część edukacyjna przebiegała podczas wieczornych wykładów – nasz dietetyk dr Kuba Czaja mówił o żywieniu sportowców, a Mariusz Giżyński, czołowy polski maratończyk – o swoich przygotowaniach do maratonu. W ramach edukacji przyrodniczej odwiedziliśmy (oczywiście biegiem) ekspozycję fauny Tatr w Ośrodku TPN w Kuźnicach.

Udział w obozie górskim dodaje każdemu biegaczowi energii i motywacji do dalszych treningów. jego areną są góry, czyli przestrzeń niewątpliwie oddziałująca swoją niesamowitością na każdego, nawet najbardziej zatwardziałego. Każdy trening nabiera w górach charakteru przygody, towarzyszy mu duch zdobywania, odkrywania. Obserwując uczestników obozów Tatra Running widać, jak mocne mają przeżycia w górach, jaką dumę i radość z wbiegnięcia na szczyty czy przełęcze, które inni turyści zdobywają z ogromnym trudem i mozołem. Biegacze w górach nabierają sporo pewności siebie, i z tą pewnością wracają na niziny by tam dalej biegać i czerpać z tego jeszcze więcej satysfakcji.

Comments

comments

Leave a reply

*

*

Your email address will not be published. Required fields are marked *